وکیوم فرمینگ

از سال ها قبل، انسان ها به دنبال راه هایی برای پیشرفت و گسترش زمینه صنعت بودند؛ به طوری که در حال حاضر از اصلی ترین چرخ دنده های پیشرفت روزافزون بشریت، گسترش صنعت بوده است. 

در واقع، میتوان گفت صنعت یعنی استفاده مدرن از منابع در دسترس برای ساخت و استفاده از فراورده های جدید برای سود رسانی بیشتر و استفاده بهتر انسان ها.

امروز قرار است درباره یکی از مهم ترین ابزار های قالبسازی صنعتی یعنی وکیوم فرمینگ صحبت بکنیم.

وکیوم فرمینگ در کرج

امروزه، به دلیل نبود صرفه اقتصادی در بسیاری از راه کار های سنتی صنعتی، انسان ها به فکر بهبود صنعت افتاده اند، به طوری که پلیمر های طبیعی جای خود را مقاله امروز، به یکی از مهم ترین تکنیک های صنعتی یعنی وکیوم فرمینگ میپردازیم. 

وکیوم فرمینگ چیست


ترمو یا وکیوم فرمینگ یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روشهای پردازش مواد پلاستیک است. محصولات وکیوم در اطراف ما هستند و نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند. انواع از فرآورده های مختلف که از فرایند وکیوم فرمینگ تولید میشود میتوان به قالب های مختلف پلاستکی و شیمایی اشاره کرد. با استفاده از حرارت و ذوب پلاستیک، میتوان اشکال مختلف و متمایزی تولید کرد که هرکدام استفاده های متفاوتی در صنعت دارند.

قالبسازی در کرج

تاریخچه وکیوم فرمینگ

شکل دهی در خلا، یا همون وکیوم فرمینگ، یکی از قدیمی ترین روش های قالب گیری پلاستیک است که سابقه آن از دهه 1930 سرچشمه میگیرد .

در حالی که تا اواسط قرن بیستم استفاده محدودی داشت معرفی پلاستیکهای راحت تر در اواسط دهه ۱۹۵۰ شاهد افزایش سریعی در محبوبیت این فرایند بود . به دلیل تسریع شدن نحوه زندگی مردم و نزدیک شدن سبک زندگی خانواده ها به جوامع صنعتی و پسا انقلاب صنعتی، این فرایند بسیار خواهان و طرفدار پیدا کرد. به صورت کلی، استفاده های مهم وکیوم فرمینگ از گذشته تا کنون در تهیه و تشکیل قالب پلاستکی با طرح های از قبل آماده بوده است.

در سال ۱۸۵۵ در شهر بیرمنگام انگلیس بود که الکساندر پارکز از بخار برای گرم کردن و شکل دادن به سلولوئید استفاده کرد .وقتی سلولوئید خنک شد پارکز متوجه شد که شکل خود را حفظ میکند. و اینگونه بود که اولین استفاده ثبت شده در تاریخ، از فرایند وکیوم فرمینگ ثبت گردید.

در دهه ۱۸۷۰ این قدم بسیار مهم پارکز دراولین پلاستیک مصنوعی شناخته شده در جهان توسط جان وسلی هایت انجام شد .

جان وسلی هایت به عنوان پدر پلاستیکهای امروزی شناخته شده است .

در سال ۱۹۳۸ اولین دستگاه ترموفورمینگ با تغذیه قرقره توسط شرکت klus b strach ساخته شد .

دستگاه strach باعث شد تا محصولات خانگی با سرعت بالاتری ساخته شوند .

این پیشرفتهای فنی در ۶۰-۵۰سال شاهد تبدیل پلاستیک به یکی از پرکاربردترین مواد جهانی در تولید مدرن بوده است و نتایج در زندگی روزمره ما رایج است و اجزای پلاستیک در طیف وسیعی از محصولات استفاده میشود .

جمع بندی

وکیوم فرمینگ، به عنوان یکی از مهم ترین روش های صنعتی امروزی، قدمت تاریخی مهم و قابل توجهی نیز دارد که از گذشته مورد استفاده بوده است.  این روش، از مرسوم ترین روش های تولید و قالبسازی میباشد که بسیار قابل استفاده و وسیع در انواع زمینه های مربوطه میباشد.


مجموعه قالبسازی میکروپلاست ، به پشتوانه استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و با استفاده از تکنولوژی و دانش پیشرفته قادر خواهد بود قطعات مورد نیاز کارخانجات کارگاه های صنعتی را  مطابق نمونه اصلی و یا نمونه طراحی شده توسط خود مجموعه ، نمونه سازی و تولید نماید.خدمتگذاران شما در مجموعه میکروپلاست ، با روش مهندسی معکوس توانسته اند تاکنون بیش از هزاران نوع قطعات پیچیده کارخانجات مختلف را ساخته و با بالاترشماره تماس:

09122052351